Blog

Jak probíhá pracovní pohovor

28. února 2020
Jeviště - všechny oči se upírají na vás, potíte se pod světly reflektorů. Takový pocit může v nás vyvolat představa pracovního pohovoru. Zkuste však o pohovoru přemýšlet jako o příležitosti prezentovat se. Žádné dva pohovory nejsou identické. Pokud jste se však na pohovor svědomitě připravili teoreticky i prakticky a stejně jste si připravili odpovědi na nejčastěji kladené otázky, nemáte se čeho bát. Zanecháte dobrý dojem a zvýšíte své šance na přijetí do zaměstnání.
Jak probíhá pracovní pohovor

Otázky - nevhodné, nejčastější a ty, které se můžete na pohovoru ptát vy

13. února 2020
Začněme těmi, které jsou nevhodné a ve skutečnosti by neměly mít na pracovním pohovoru místo. Hovoří o neprofesionálním personalistovi. Navíc některé z otázek zákon považuje za diskriminační a nepřípustné. Pracovní pohovor není rentgenové vyšetření a to, jak do vás vidí potenciální zaměstnavatel, by mělo mít své hranice.
Otázky - nevhodné, nejčastější a ty, které se můžete na pohovoru ptát vy

Příprava na pracovní pohovor - 2. část

07. února 2020
V první části článku „Příprava na pracovní pohovor“ jsme si načrtli základ teoretické přípravy na pracovní pohovor. Je důležité vědět co říct, odepsat a co si předem zjistit. Pozvánky na pracovní pohovor nám přece nechodí každý den. Pojďme se dále podívat na to, jak byste se měli připravit pro zanechání dobrého prvního dojmu a toho, jak poznat svou cenu na trhu práce.
Příprava na pracovní pohovor - 2. část

Příprava na pracovní pohovor - 1. část

28. ledna 2020
Jak se připravit na pracovní pohovor? Zodpovědně. Pracovní pohovor je stresující situací pro každého z nás. Nezapomínejte, že kdokoli s vámi bude pracovní pohovor vést, pravděpodobně také kdysi seděl na vašem místě a ucházel se o pracovní pozici, kterou právě zastává. Mírnou míru stresu pociťují před pohovory dokonce i personalisté. Zvyšuje se vám tepová frekvence už teď? Nádech, výdech a klidně čtěte dál.
Příprava na pracovní pohovor - 1. část

Perfektní motivační dopis

19. ledna 2020
Neexistuje. Tak jako neexistuje perfektní člověk, kterého by popisoval. Jelikož jsme všichni jedineční, měly by být jedinečné i naše motivační dopisy, žádné stažené vzory. Motivační dopisy nepíšeme každý den, proto je pochopitelné, že se možná potřebujeme inspirovat. Pojďme si tedy říct, co musíme pochopit a vědět, abychom napsali motivační dopis, který bude vstupenkou na pracovní pohovor.
Perfektní motivační dopis

Úspěšný životopis

18. ledna 2020
Máme tu nový rok, ale stejně jako v tom předchozím na nic nemáme tolik času, kolik bychom chtěli, či potřebovali. Psaním nového životopisu, či úpravou toho původního trávíme mnohdy hodiny. Každý kdo životopis píše, doufá, že jeho četbě někdo na druhé straně věnuje dostatek času, a přečte si ho celý. Pravdou však je, že na zaujetí osoby, která bude číst vaše pečlivě připravené Curriculum vitae, máte méně než 10 sekund. Tolik času totiž v průměru stráví recruitéři prohlížením životopisu před tím, než se rozhodnou, zda mu chtějí věnovat více času.
Úspěšný životopis