Blog

Příprava na pracovní pohovor - 1. část

28. ledna 2020
Jak se připravit na pracovní pohovor? Zodpovědně. Pracovní pohovor je stresující situací pro každého z nás. Nezapomínejte, že kdokoli s vámi bude pracovní pohovor vést, pravděpodobně také kdysi seděl na vašem místě a ucházel se o pracovní pozici, kterou právě zastává. Mírnou míru stresu pociťují před pohovory dokonce i personalisté. Zvyšuje se vám tepová frekvence už teď? Nádech, výdech a klidně čtěte dál.
Příprava na pracovní pohovor - 1. část

Perfektní motivační dopis

19. ledna 2020
Neexistuje. Tak jako neexistuje perfektní člověk, kterého by popisoval. Jelikož jsme všichni jedineční, měly by být jedinečné i naše motivační dopisy, žádné stažené vzory. Motivační dopisy nepíšeme každý den, proto je pochopitelné, že se možná potřebujeme inspirovat. Pojďme si tedy říct, co musíme pochopit a vědět, abychom napsali motivační dopis, který bude vstupenkou na pracovní pohovor.
Perfektní motivační dopis

Úspěšný životopis

18. ledna 2020
Máme tu nový rok, ale stejně jako v tom předchozím na nic nemáme tolik času, kolik bychom chtěli, či potřebovali. Psaním nového životopisu, či úpravou toho původního trávíme mnohdy hodiny. Každý kdo životopis píše, doufá, že jeho četbě někdo na druhé straně věnuje dostatek času, a přečte si ho celý. Pravdou však je, že na zaujetí osoby, která bude číst vaše pečlivě připravené Curriculum vitae, máte méně než 10 sekund. Tolik času totiž v průměru stráví recruitéři prohlížením životopisu před tím, než se rozhodnou, zda mu chtějí věnovat více času.
Úspěšný životopis