Vzor motivačního dopisu
Svářeč

Nevíte jak začít nebo se jen chcete inspirovat?
Můžete jednoduše upravit tento vzor a použít jej pro Váš motivační dopis.

Adresát

EDYMAX Europe s. r. o.
Juraj Číž
Národná 814/4
010 01 Žilina
11. března 2020

Vážený pane Číži,

touto cestou bych chtěl reagovat na nabídku Svářeč CO2 - Německo - bez znalosti německého jazyka uvedenou na stránce www.istp.sk. V minulosti jsem díky zprostředkování práce Vaší agenturou pracoval ve společnosti Kia Motors Slovakia, s.r.o.
 
Dlouhodoběji uvažuji nad prací v zahraničí, avšak až nyní se naskytla možnost umístění v německy mluvící zemi bez vyžadované znalosti jazyka. Mezitím jsem se začal německý jazyk učit, ovládám ho však zatím jen v základech. Velmi rád bych zkusil práci v zahraničním kolektivu a pracoval na zajímavých projektech. Jako velké lákadlo považuji místo výkonu práce na východě Německa, což je nejblíže ke Slovensku. V nabídce práce mě zaujala i možnost ubytování zdarma a podpora při podání německého daňového přiznání.

Práci svářeče jsem se začal věnovat jako student, kdy jsem získal první teoretické a praktické zkušenosti v oblasti obrábění kovů. Během studia jsem absolvoval svářečské zkoušky na všechny základní metody svařování. Svářečství je však zejména o praxi a s každým dalším svarem jsem se učil a zlepšoval. Později jsem zaučil do řemesla i svého syna. Zjistil jsem, že předávat zkušenosti mladé generací mě naplňuje, tak jsem si v každém zaměstnání neformálně bral pod křídla mladé kolegy, kterým jsem předával lety nabyté zkušenosti a triky.

Jsem nekonfliktní přátelský typ, na kterého se dá spolehnout. U nás na Kysucích bylo práce vždy pomálu. Práce si vážím, proto do ní chodím od nepaměti včas, připravený a dobře naladěný. Jsem připravený vycestovat do několika dní svým osobním autem, pokud by bylo třeba, rád odvezu i jiné kolegy ze Slovenska.

Děkuji, že posuzování mé vhodnosti na tuto pozici věnujete čas. V případě potřeby jsem dostupný na telefonický i osobní pohovor.

S pozdravem,
Miroslav Cíger