Vzor motivačního dopisu
Pečovatelka / Zdravotní sestra

Nevíte jak začít nebo se jen chcete inspirovat?
Můžete jednoduše upravit tento vzor a použít jej pro Váš motivační dopis.

Adresát

Seniorpflege AT-SK, s.r.o.
Silvia Koščová
Nám. sv. Egídia 105
058 01 Poprad
25. února 2020

Vážená paní Koščová,

na základě nabídky zveřejněné na stránce www.slovaci.at se ucházím o volné neturnusové místo pečovatelky k částečně mobilnímu pacientovi v obci Bad Ischl v Rakousku.
 
Vaše agentura má jen pozitivní hodnocení od klientů i pacientů, kterým jste pečovatelské služby dosud zprostředkovali. Osobně mám s Vaším přístupem velmi dobré zkušenosti, protože jsem svou první zkušenost z práce v Rakousku absolvovala s Vaší organizační a legislativní pomocí. Velmi jsem oceňovala Vaše průběžné zjišťování, jak jsem se zapracovala u pacienta a jaká je progrese jeho zdravotního stavu.
 
Pacient, kterého jsem opatrovala v domácím prostředí, zemřel na následky opakovaného infarktu. Vrátila jsem se na několik měsíců na Slovensko, kde jsem si odpočinula a trávila čas s rodinou a přáteli. Načerpala jsem novou energii a jsem připravena vrátit se plná elánu do krásného alpského prostředí a doprovázet nového pacienta v léčbě a péči.

Díky vzdělání a létům praxe ve státních i nestátních zdravotnických zařízeních jsem se naučila, že kromě medicíny je pro zlepšení nebo udržení kvality života pacienta nezbytná i veselá mysl. Rada trávím hodiny rozhovory s pacienty, kterým pohled do své minulosti přinese vždy pocit komfortu a každý lidský příběh mě osobnostně posouvá.

Rakouskou živnost mám nyní pozastavenou, na její obnovení potřebuji však jen cca 10 dní, během nichž budu schopná zorganizovat i soukromé záležitosti související s odchodem.

Předem děkuji za čas, který budete věnovat vyhodnocování mé vhodnosti k pacientovi, jehož rodina Vás oslovila s žádostí o pečovatelské služby.
S pozdravem,
Mária Štefanková