Vzor motivačního dopisu
Lektorka

Nevíte jak začít nebo se jen chcete inspirovat?
Můžete jednoduše upravit tento vzor a použít jej pro Váš motivační dopis.

16. května 2020
Lívia Caunerová
Čadca
livia.caunerova.9@gmail.com

Vážená paní Caunerová,

se zájmem jsem si přečetla Vaši poptávku o výuku mého rodného jazyka, španělštiny, ve facebookové skupině Přátelé Španělska a Slovenska.

Na Slovensku se cítím po 13 letech jako doma a řadu lidí učím v mém rodném jazyce a vyprávím jim o reáliích, kultuře, politické situaci či zajímavostech Španělska. Jak jste uvedli ve svém inzerátu, plánujete s rodinou stěhování za manželovou pracovní nabídkou do oblasti Kastilie-León, ze které shodou okolností pocházím i já. 
Při zaměstnání ve španělsko-slovenské obchodní komoře se již 4. rokem věnuji práci lektorky španělského jazyka. Připravuji Slováky na certifikační zkoušky, pomáhám rozšiřovat jejich schopnosti ovládání jazyka slovem i písmem. Myslím, že bych byla vhodná lektorka pro Vaši přípravu na co nejhladší transformaci a komfortní fungování v každodenních činnostech a reáliích Španělska.
Pro výuku mám po letech k dispozici nejkvalitnější materiály a pomůcky pro učení cizího jazyka. Zároveň si pamatuji, jak jsem se sama učila češtinu, a proto z vlastní zkušenosti vím, jaký způsob výuky funguje pro začátečníka nejrychleji a zároveň nejkvalitněji. Zaměřuji se na osobní přístup ke každému studentovi a témata se snažím připravit a zpracovat zajímavě a zábavně, sama se na hodiny se studenty zodpovědně připravuji.
Jelikož bydlíte v Čadci, navrhuji Vám možnost Skype konverzačních hodin 3krát týdně v podvečerních hodinách dle dohody a každou druhou sobotu do měsíce bych za vámi přijela na 4hodinovou výuku zaměřenou na psaní a čtení. Stěhování plánujete za 3 měsíce, proto věřím, že díky tomuto intenzivnímu přístupu budeme mít dostatečný časový prostor, abych Vám pomohla dostat se na úroveň španělského jazyka odpovídající B1.
Standardní odměna za 60 minut online konverzace je 15 EUR a odměna za prezenční výuku v místě Vašeho bydliště v rozsahu 4 hodin je již včetně kompenzace nákladů dopravy 100 EUR.
Věřím, že mé dosavadní zkušenosti a osobnostní předpoklady jsou to, co ve svém budoucím lektorovi hledáte a oceníte osobní přístup a přátelský zájem. V případě zájmu či doplnění informací k plánu výuky jsem Vám k dispozici telefonicky, případně prostřednictvím e-mailu.
S pozdravem,
Daniela Rita
Velázquez