Vzor motivačního dopisu
Elektrotechnik

Nevíte jak začít nebo se jen chcete inspirovat?
Můžete jednoduše upravit tento vzor a použít jej pro Váš motivační dopis.

RoboticaGermany s. r. o.
Jana Slovinská
Priemyselný Park V.
949 01 Nitra
25. února 2020

Vážená paní Slovinská,

reaguji na pracovní nabídku s názvem Zanícený automatizér, inženýr automatizace (Ref. č .: 4771) inzerovanou na pracovním portálu www.profesia.sk. Popis pozice mě zaujal, a proto bych rád prezentoval zájem o uvedenou pozici.

Jsem absolventem Technické univerzity v Košicích v oboru Inteligentní elektronika. Vždy mě fascinovala robotika. Sbíral jsem o ní odborné i méně odborné informace v literatuře, časopisech i filmech již od základní školy. Jelikož mnoho robotů už není jen sci-fi a jsou nástrojem pomoci v domácnostech, medicíně či školství, věděl jsem, že je to něco, čemu bych se chtěl v budoucnu věnovat.

Kromě teoretických znalostí z elektrotechniky disponuji i zkušeností vývoje a zhotovení mobilního autonomního robota, o kterém se můžete dočíst více v přiloženém životopise. Také jsem absolvoval letní praxi v oboru, kde jsem měl možnost zdokonalit se v 3D modelování a testování prototypů.

Se zájmem jsem si prostudoval popis Vaší společnosti. Ucházím se o pozici ve vývojovém centru i na základě pozitivní reference od svého kamaráda, který je již druhým rokem spokojeným a nadšeným zaměstnancem Vaší společnosti. S relokací za prací problém nemám a stejně tak jsem připravený absolvovat služební cesty související s výkonem práce.

Testovat a analyzovat chyby při práci s roboty je zajímavá činnost. My lidé jsme omylní a náš výkon ovlivňují faktory každodenního života jako je nedostatek spánku, hlad či stres. Robot nic z toho pociťovat nemůže, proto pokud ho naučíme být bezchybným, tak jím bude. Zaujala mě i možnost konzultací s vývojovým oddělením mateřské společnosti v Německu. Věřím, že by mi pro komunikaci s kolegy postačoval anglický jazyk, ale rád si vyplním volný čas i studiem německého jazyka, neboť považuji německou robotiku za nejšpičkovější v Evropě.

Věřím, že mé vzdělání, dosavadní zkušenosti a osobnostní předpoklady jsou to, co v profilu kandidáta hledáte. V případě zájmu o osobní setkání jsem Vám k dispozici a rád doplním další požadované informace.

S pozdravem,
Ivan Mráz

Kontakt

Michalovce, Slovensko
+421 123 456 789
ivan.mraz10@gmail.com

TIPY